Pikowanie ultradźwiękowe

Pikowanie ultradźwiękowe

Firma PIK – SONIC wykonuje również specjalistyczne usługi pikowania tkanin metodą wysokoczęstotliwościową i ultradźwiękową – bez użycia nici i igieł.

Zastosowanie ultradźwięków / drgań wysokiej częstotliwości umożliwia pikowanie: spajanie oraz wytłaczanie wzorów na bardzo różnych materiałach tekstylnych. Technologia ta gwarantuje mocne i estetyczne zgrzewanie dwóch, trzech lub więcej materiałów jak:

  • Pianki PU
  • włókniny (owata, fliselina/spunbond, igłowane)
  • poliamidów
  • poliestrów
  • skayu
  • lycry
  • ortalionu
  • filmów / folii
  • itp.

Technologia ultradźwiękowa stanowi nowatorską alternatywę dla tradycyjnego pikowania niciowego – i coraz częściej zastępuje ją w bardzo różnych rodzajach produkcji tekstylnej i pokrewnych, jak np:

Dysponujemy bogatym wzornictwem, z możliwością wykonania wzorów indywidualnych dla większych odbiorców (np. zawierających logo Odbiorcy, oprócz indywidualnego wzoru).

W naszym zakładzie wykorzystujemy nowoczesne metody pracy. Należy do nich pikowanie ultradźwiękowe tkanin. Pozwala na wytwarzanie specjalnych materiałów, które potem trafiają do naszych klientów. Każdego dnia przygotowujemy i dostarczamy włókniny i dzianiny najwyższej jakości, zrealizowane w bardzo staranny sposób i wykonane zgodnie z wytycznymi. Nasze doświadczenie pozwala nam oferować usługi na najwyższym poziomie, a nowoczesne, innowacyjne maszyny wytwarzające ultradźwięki sprawiają, że nasze wyroby są doskonałej jakości.

Czym jest ultradźwiękowe pikowanie tkanin?

Istnieją różne sposoby na łączenie ze sobą rozmaitych materiałów. Należy do nich między innymi usługa realizowana w naszym zakładzie, czyli pikowanie tkanin ultradźwiękami. Pozwala to na połączenie ze sobą dwóch ich warstw wraz z ociepliną i uzyskanie w ten sposób usztywnionego, wzmocnionego wyrobu. Ultradźwiękowe łączenie to też metoda na uzyskanie idealnie równych połączeń na włókninie. Specjalne urządzenia pozwalają również na wykonanie fantazyjnych, zróżnicowanych wzorów na wybranej powierzchni. To jedna z najnowocześniejszych stosowanych obecnie technologii.

Jak dokładnie działa ultradźwiękowe pikowanie włóknin? Jest to bardzo ciekawy proces, w którym fale ultradźwięków są generowane przez specjalne głowice i powodują miejscowe stopienie materiału, a co za tym idzie, także połączenie ze sobą dwóch tkanin. To pozwala na wytłaczanie wzorów bez konieczności korzystania z igły czy nici. Dzięki temu uzyskuje się też idealnie jednolity, bardzo równy i estetyczny efekt.

Ultradźwiękowe pikowanie tkanin – kto korzysta z tej usługi?

Przygotowane przez nas dzięki ultradźwiękom materiały trafiają do klientów działających w różnorodnych branżach. Takie połączenia tkanin – poliestru, skaju, ortalionu czy folii – trafiają między innymi do przemysłu meblarskiego, obuwniczego, odzieżowego czy motoryzacyjnego i są częścią galanterii, powłok filtracyjnych oraz lekkich powłok budowlanych. Jak widać, ultradźwiękowe pikowanie włóknin to usługa bardzo uniwersalna i jest potrzebna do funkcjonowania wielu branż wytwarzających przedmioty codziennego użytku.

Liczne zalety ultradźwiękowego pikowania tkanin

Dzięki ultradźwiękom bez trudu tworzymy wzmocnione materiały odporne na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Pikowanie ultradźwiękowe sprawia, że tkaniny są sztywniejsze i mocniejsze, estetycznie się prezentują, a same łączenia są bardziej wytrzymałe od tych wykonanych konwencjonalnymi metodami. Dzięki nowoczesnym maszynom jesteśmy w stanie wykonać także skomplikowane wzory, na przykład logo naszego klienta, co pozwala na personalizację między innymi włókniny.

Nowoczesne maszyny i staranne realizacje dzięki ultradźwiękowemu pikowaniu tkanin

Wszystkie projekty wyceniamy indywidualnie. Ultradźwiękowe pikowanie tkanin odbywa się wyłącznie dzięki specjalnym maszynom i głowicom wytwarzającym ultradźwięki. Pozwala to na obróbkę rozmaitych materiałów, na przykład włóknin i swobodne łączenie ich ze sobą. Realizujemy nawet nietypowe i bardzo wymagające projekty czy duże zlecenia.

Pozostałe usługi