O nas

PIK-SONIC

Spółka PIK SONIC powstała na początku 2006 roku. Jesteśmy firmą rodzinną posiadamy  wiele cech i zasobów, których nie można kupić, zdobyć, pożyczyć. Wyjątkowe wartości, zaangażowanie właścicieli, pracowników , długotrwałe relacje, zaufanie, szacunek, wartość marki. Oczywiście należy  dodać do tego, że  firma zarządzana jest  z perspektywą długookresową co buduje jej potencjał na lata, daje to nam  ogromny potencjał.

Oferujemy usługi w zakresie:

oraz wykonywanie produktów będących połączeniem wyżej wymienionych – w zamówionych seriach – dla odbiorców krajowych i zagranicznych.

Nastawieni na rozwój

Od samego początku istnienia podstawą działalności firmy jest laminowanie różnego rodzaju materiałów metodą płomieniową. Polega ona na płomieniowym zgrzewaniu tkanin i dzianin z pianką poliuretanową. Firma oferuje usługę laminowania na każdym rodzaju tkaniny, dzianiny, filcu oraz włókniny. Dzięki posiadanym maszynom PIK_SONIC jest w stanie zlaminować materiał o szerokości od 100cm do 180 cm, pianką o grubości od 1mm do 20 mm .

Laminaty wykonywane przez firmę znajdują zastosowanie w gałęziach przemysłu jak:

  • Motoryzacyjny ( jako m.in. pokrowce na siedzenia, materiały do produkcji tapicerki , podsufitek, elementy wygłuszające)
  • Meblowy( laminowaniu poddawane są skaje i materiały skóropodobne oraz dzianiny i tkaniny o różnej gramaturze)
  • Obuwniczym( laminaty pianki poliuretanowej z materiałami skóropodobnymi, laminaty stosowane do produkcji obuwia sportowego . laminaty stosowane do produkcji obuwia tekstylnego np. pantofli)
  • Odzieżowym ( jako mm.in. laminaty na bazie polarów {bluzy, kurtki, spodnie spódnice ,czapki, szaliki}, laminaty do produkcji odzieży sportowej { kombinezony, ochraniacze, kaski , wszelkiego typu rękawice , usztywniacze} , laminaty z przeznaczeniem na odzież narciarską ( kombinezony, spodnie, kaski , rękawice)

Laminaty wykorzystywane w przemyśle kaletniczym  ( czapki, kapelusze)

Wiarygodny partner handlowy

PIK-SONIC to doświadczony producent / dostawca i wiarygodny partner handlowy.

ISO 9001:2008

Certyfikat otrzymany w 2010

3 mln +

wytworzonych produktów

25+

ukończonych projektów unijnych

2006

rok powstania firmy

Mamy klientów m.in. w branżach:

W 2010, otrzymaliśmy certyfikat potwierdzający zgodność systemu zarządzania jakością z normą ISO 9001:2008