Laminowanie płomieniowe

Laminowanie płomieniowe

Usługę laminowania termicznego (płomieniowego) wykonujermy na każdym rodzaju tkaniny, dzianiny oraz włókniny.

Do laminowania używamy pianek poliestrowych standardowych o żądanej grubości i gęstości. Jesteśmy w stanie zlaminować materiał o szerokości od 100 cm do 180 cm, pianką białą, szarą lub też w innych kolorach, o grubości: od 1 mm do 20 mm.

Laminowanie tkanin metodą płomieniową – bliższe informacje:
Usługę wykonujemy na każdym rodzaju tkaniny, dzianiny, włókniny. Do laminowania używamy pianek poliuretanowych. Jesteśmy w stanie zlaminować materiał o szerokości od 100 cm do 180 cm, pianką białą, szarą lub też w innych kolorach, o grubości: od 1 mm do 20 mm.
Szerokość laminowania do – 185 cm . Grubość laminowania 0.2cm – 1,0 cm.P olega ona na płomieniowym zgrzewaniu tkanin i dzianin z pianką poliuretanową. Usługę laminowania na każdym rodzaju tkaniny, dzianiny oraz włókniny. Do laminowania używamy pianek poliestrowych standardowych. Jesteśmy w stanie zlaminować materiał o szerokości od 100 cm do 180 cm, pianką białą, szarą lub też w innych kolorach, o grubości: od 1 mm do 20 mm.

Naszymi Klientami są producenci branż:

Podczas realizacji zamówień korzystamy z wielu metod pracy. Jedną z nich jest laminowanie płomieniowe. Taka laminacja tekstylna tkanin pozwala na trwałe i estetyczne łączenie ich i tworzenie w ten sposób wytrzymałych, wzmocnionych materiałów o doskonałej jakości. Wykonujemy rozmaite projekty dla klientów, zawsze dbając o staranne wykonanie i wysoką jakość dostarczanych wyrobów. Używamy także nowoczesnych maszyn, które pozwalają na sprawne, szybkie i skuteczne działanie w każdym przypadku.

Czym jest laminowanie płomieniowe?

Profesjonalna laminacja tekstylna to jeden z najnowocześniejszych sposobów na łączenie ze sobą rozmaitych tkanin. Laminowanie płomieniowe sprawia bowiem, że dwie warstwy materiału zostają ze sobą złączone, a potrzebna jest do tego także standardowa pianka poliestrowa o dostosowanej grubości oraz gęstości. To właśnie ona ostatecznie odpowiada za efekt miękkości oraz sprężystości. Taka usługa może być wykonywana na dowolnym produkcie, na przykład na włókninie czy ortalionie.

Odpowiednia pianka poliestrowa to spoiwo, które sprawia, że laminacja tekstylna materiałów jest możliwa. To właśnie ona jest podgrzewana w procesie laminowania płomieniowego i następnie łączy ze sobą dwie tkaniny. Taka metoda jest jedną z atrakcyjniejszych cenowo usług i pozwala na uzyskanie wyrobów o doskonałej jakości. Nowoczesne maszyny pozwalają też na szybkie przeprowadzenie całego procesu.

Gdzie wykorzystywana jest laminacja płomieniowa materiałów?

Wyroby uzyskane dzięki laminowaniu tekstylnemu trafiają z naszego zakładu do wielu różnych klientów, którzy z kolei wykorzystują je w swoich produktach. Współpracujemy między innymi z przemysłem meblarskim, obuwniczym, motoryzacyjnym czy odzieżowym i to tam dostarczamy gotowe materiały. Laminacja płomieniowa tkanin sprawdza się zatem w przypadku przygotowywania obić do mebli, foteli samochodowych czy też miejsc siedzących w komunikacji miejskiej. Jak widać, jej zastosowanie jest bardzo szerokie i uniwersalne. Realizujemy też nietypowe i wymagające zlecenia, także bardzo duże.

Zalety laminacji płomieniowej

Jakie korzyści płyną z laminowania tekstylnego materiałów? Przede wszystkim szybkość realizacji, stosunkowo niewielkie koszty i długotrwały efekt. Powstałe łączenia są estetyczne i wytrzymałe. Nie zaszkodzi im wysoka temperatura, wilgotność, stosowanie detergentów czy inne niekorzystne czynniki zewnętrzne. Uzyskane w ten sposób uniwersalne tkaniny będą przez długi czas doskonale służyć swoim właścicielom.

Laminowanie płomieniowe materiałów, czyli najnowocześniejsze metody realizacji zamówień

W naszym zakładzie oferujemy usługę, jaką jest tekstylna laminacja tkanin, która jest szybka, skuteczna i pozwala wytworzyć produkty wysokiej jakości. Stosuje się ją w przypadku dowolnych materiałów. Laminowanie płomieniowe to sprawdzone rozwiązanie, pozwalające na sprawną realizację zróżnicowanych projektów, także tych dużych, skomplikowanych czy nietypowych. W każdym przypadku dokonujemy indywidualnej wyceny takiego zlecenia. Zapraszamy do kontaktu!

Pozostałe usługi