Pikowanie niciowe

Pikowanie (przeszywanie) niciowe

Naszym Klientom oferujemy usługę pikowania niciowego – z możliwością jednoczesnego odkrawania brzegów i cięcia poprzecznego przepikowanego materiału – na panele o żądanych wymiarach.

Usługę realizujemy na najwyższej klasy komputerowych pikowarkach – z możliwością wyboru ( czy stworzenia nowego ) dowolnego wzoru – zgodnie z Państwa wymaganiami, w zakresie wszelkich szerokości roboczych – aż do 260cm.

Wysoka wydajność

Wysoka wydajność naszych urządzeń pozwala nam podejmować się realizacji nawet bardzo dużych zamówień.

Terminowość

Usługę realizujemy szybko i terminowo – na materiałach własnych i powierzonych, zgodnie ze specyfiką zamówienia.

Materace

Naszymi głównymi odbiorcami są producenci materaców ( ścieg podwójny łańcuszkowy ), mebli tapicerowanych, wyrobów pościelowych, odzieży i itp.

Alternatywna metoda

Alternatywnie – dla wyrobów o niższych gramaturach ( do 300 g/m² ) proponujemy pikowanie metodą wysokoczęstotliwościową.

Park maszynowy

Używany przez nas park maszynowy stwarza możliwość dostosowania naszej usługi do każdych – nawet nietypowych wymagań Odbiorcy, nie zawsze możliwych do wykonania na zwykłych pikowarkach, jak na przykład pikowanie materiałów z bardzo grubą warstwą wkładu / wypełnienia ( włókniny, pianki, lateks itp. ):

Nowoczesne technologie

Używany przez nas park maszynowy stwarza możliwość dostosowania naszej usługi do każdych – nawet nietypowych wymagań Odbiorcy, nie zawsze możliwych do wykonania na zwykłych pakowarkach, jak na przykład pikowanie materiałów z bardzo grubą warstwą wkładu / wypełnienia ( włókniny, pianki, lateks itp. ).

 

Zarówno usługi pikowania jak i laminowania wykonywane są dla klientów zagranicy, z całej Polski a szczególnie w  województwie łódzkim w którym zlokalizowaną jest siedziba firmy.  Niemniej jednak spółka PIK SONIC potrafiła wytworzyć sobie znaczną przewagę konkurencyjną poprzez przemyślaną strategię rozwoju. Istotnym czynnikiem determinującym rozwój firmy było bliski sąsiedztwo dużych zakładów oferujących szeroki asortyment nieobrobionych półproduktów tekstylnych w postaci najróżniejszych materiałów.

Wiele branż potrzebuje mocnych i trwałych obić czy pokrowców, które będą spełniały wiele funkcji, a przy okazji także doskonale się zaprezentują. Wytwarza się je dzięki takiej metodzie pracy jak profesjonalne pikowanie niciowe tkanin. W naszym zakładzie codziennie przygotowujemy w ten sposób wiele różnorodnych materiałów, które następnie trafiają do naszych klientów. Lata doświadczenia sprawiają, że nasze realizacje są zawsze na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej na temat tego, jak działamy i z jakich urządzeń korzystamy podczas pracy.

Czym jest pikowanie niciowe?

Każdego dnia zajmujemy się obróbką różnego rodzaju dzianin i włóknin. Takie czynności znane są jako profesjonalne pikowanie niciowe tkanin, czyli inaczej mówiąc przeszywanie. W naszej usłudze oferujemy równocześnie odkrawanie brzegów oraz cięcie poprzeczne przepikowanego materiału. Dzięki temu przygotowujemy wyroby pasujące na panele o wybranych rozmiarach. W zakładzie używane są wyłącznie nowoczesne maszyny, czyli komputerowe pikowarki najwyższej klasy, co gwarantuje dokładną i staranną realizację każdego projektu.

W procesie profesjonalnego pikowania niciowego tkanin łączy się ze sobą co najmniej dwie warstwy materiału oraz ocieplinę. W ten sposób powstaje sztywny wyrób, z którym potem można dalej swobodnie pracować. Wysoka wydajność stosowanych maszyn i rozwiązań sprawia, że realizujemy także bardzo duże zamówienia. Dokonujemy indywidualnej wyceny powierzonych nam zleceń.

Pikowanie niciowe – gdzie wykorzystuje się takie materiały?

Nasze wyroby trafiają do rąk wielu klientów z różnorodnych branż. Profesjonalne pikowanie niciowe materiałów to metoda, która pozwala przygotowywać tkaniny wykorzystywane potem między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, odzieżowym, kaletniczym, meblowym czy obuwniczym. Jak widać, nasze usługi mają bardzo szeroki odbiór, a zrealizowane projekty są częścią takich procesów jak produkcja pościeli, materacy, obuwia czy też ubrań. To za naszą sprawą powstają obicia mebli i inne tego typu artykuły niezbędne w każdym domu.

Jakie korzyści niesie ze sobą pikowanie niciowe?

Jakimi zaletami wyróżniają się tworzone przez nas materiały? Przede wszystkim profesjonalne pikowanie niciowe tkanin pozwala na ich wzmocnienie i usztywnienie. Dzięki temu stają się one bardziej odporne na uszkodzenia i mogą skutecznie służyć jako obicie mebli, materaców czy wielu innych produktów, które są intensywnie eksploatowane każdego dnia. Taka trwałość wiąże się z estetyką, przygotowujemy bowiem wyroby, które doskonale się prezentują. Realizujemy je oczywiście zgodnie z wymiarami, które wskazuje nam nabywca. Jesteśmy w stanie sprostać nawet nietypowym oczekiwaniom.

Pikowanie niciowe – korzystaj z najnowocześniejszych metod i maszyn

Przygotowujemy dla naszych klientów specjalne, wzmocnione i świetnie wyglądające materiały, które potem służą jako obicie kanapy czy materac. Wykorzystujemy do tego nowoczesny park maszyn, pozwalający na wykonanie usługi, jaką jest profesjonalne pikowanie niciowe tkanin. Zapraszamy do kontaktu i do skorzystania z indywidualnej wyceny każdego zamówienia.

Pozostałe usługi